Kontakty:


Středisko společných činností

Akademie věd ČR, v. v. i.
Nakladatelství Academia
Vodičkova 40
110 00 Praha 1

 

Odpovědný redaktor edice:

Vojtěch Němec

tel. 221 403 832

e-mail: Nemec@academia.cz

 

Facebook 

Pokyny pro autory (.pdf)


veda kolem nas - co to je

 

Co je čas? A co diskriminace na pracovišti? Čím se zabývá bioetika? Odpověď na tyto a řadu dalších otázek najdou čtenáři v řadě Co to je… představující jednotlivé vědní obory, metody a pojmy.

Těšíme se na Vaše náměty.

 


veda kolem nas - osobnosti

 

Řada Osobnosti seznamuje čtenáře s velikány české vědy, badateli, kteří se zapsali do historie, a to mnohdy v celosvětovém měřítku.

Těšíme se na Vaše náměty.

 


veda kolem nas - objevy

Objevy učiněné českými vědci jsou někdy známější ve světě než doma. Tato řada se pokouší to napravit. Čtenáři díky ní nahlédnou do nanosvěta, zjistí, jak je možné najít jedinou molekulu mezi miliony jiných či se seznámí s vláknovými lasery.

Těšíme se na Vaše náměty.

veda kolem nas - vyzvy a otazky

 

Výzvy a otázky seznamují čtenáře s aktuálními výzkumnými problémy i infrastrukturami vytvářenými k jejich řešení. Jak vědci detekují elektromagnetické pole živých buněk? Jaké další výzvy stojí před týmy českých vědců?

Těšíme se na Vaše náměty.

 


veda kolem nas - prostory spolecne pameti

 

Prostory společné paměti bádají ve vědách historických a sledují stále aktuální poselství minulosti. První svazek se zabývá historickou krajinou a tím, co po ní zůstalo.

Těšíme se na Vaše náměty.

 


slide-iria.jpg

 

Pro všední den je řada zaměřená na přítomnost vědeckých aplikací v každodenním životě. Ať už jde o stále se zdokonalující metody léčby či o všudypřítomné technologie, o jakých se nám před pár lety ani nesnilo, výsledky vědeckého výzkumu (často nevědomky) využíváme doslova na každém kroku…

Těšíme se na Vaše náměty.

 

 

Seznam RSS čteček

FEED READER

 

FeedReader je jedna z nejoblíbenějších RSS čteček. Má velmi jednoduchou instalaci i vlastní ovládání. Zprávy je možné prohledávat i filtrovat. Uživatelsky velmi přívětivý program.

 

Crystal_Clear_Password

(Obrázek zvětšíte kliknutím)

 

Program je ke stažení zdarma, stáhnout jej můžete po kliknutí na ikonu níže.

feedreaderbutton.gif

 

 GOOGLE READER

 

Google Reader je další ze špičkových RSS čteček. Tato čtečka se používá bez nutnosti instalace do počítače, postačí registrace v google.com.  Ovládání této čtečky je rovněž velmi jednoduché a intuitivní.

 

feedreaderbutton.gif

(Obrázek zvětšíte kliknutím)

 

RSS EXPLORER

 

RSS Explorer je určen pro uživatele, kteří chtějí své RSS kanály spravovat pomocí Internet Exploreru. Po kliknutí na odkay výše proběhne instalace pluginu RSS Explorer do prohlížeče MS IE.  Plugin je freeware, musíte mít nainstalovaný Internet Explorer. Pro instalaci tohoto pluginu musíte mít povolený Active-X.

 

!! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !!

Akademie věd ČR neodpovídá v žádném rozsahu za jakékoliv případné potíže a problémy související se stažením, instalací či použitím jakýchkoliv softwarových produktů uvedených na této stránce.

Akademie věd ČR v žádném případě nelicencuje, neprodává ani nepřeprodává žádný ze softwarových produktů doporučovaných na této stránce.